From Fedora Project Wiki

< Account System

Revision as of 21:34, 27 January 2011 by Mfajcik (talk | contribs)

Important.png
Zabudli alebo stratili ste heslo?
V prípade, že ste stratili alebo zabudli heslo do Systému Účtov Fedora, pokračujte na prihlasovaciu stránku a zvoľte položku "Zabudnuté Heslo?", čím sa začne proces obnovy hesla.

Systém Účtov Fedora

Systém Účtov Fedora udržiava záznamy o prispievateľoch Projektu Fedora a projektoch na ktorých pracujú. Je používaný na zabezpečenie autentifikácie a autorizácie k rôznym súčastiam. Aktuálne to zahŕňa CVS repozitáre and Bugzillu.

Používanie Systému Účtov

Prvá stránka účtov obsahuje odkazy na:

Iné nástroje

Interne o Systéme Účtov

  • Exportovanie e-mailových alias sa deje každú hodinu, podľa hodím v bastióne.
  • Exportovanie CVS a shell účtov sa deje každú hodinu, krátko po :30 v rôznych boxoch.
  • Exportovanie "Bugzilla fedora_contrib group" zo skupiny 'fedorabugs' sa deje každú hodinu, je podľa hodín na ElliotLeeovej personálnej pracovnej stanici v Red Hat.

Kód systému účtov je dostupný na git://git.fedorahosted.org/git/fas.git. Stránka projektu sa nachádza na https://fedorahosted.org/fas/.

FAQ

Potrebujem učet vo Fedora Systéme Účtov?

Množstvo podprojektov Fedory si pre prispievateľov vyžaduje Fedora Systém Účtov. Ak si neželáte prispievať nepotrebujete mat účet systéme. Ak by ste chceli mať prístup k zápisu do CVS ale si želáte participovať na projekte, ktorý používa Systém Účtov Fedory, potrebujete si vytvoriť účet.

Okrem toho, Fedora Projekt teraz licencuje všetok obsah pod Creative Commons Attribution-Share Alike License 3.0 Unported. Prispievatelia do Wiki (http://fedoraproject.org/wiki) a do Fedora Dokumentačný Projekt potrebujú Fedora účet, aby podpísali Súhlas s Licenciou Prispievateľa (Contributor License Agreement CLA).

Čo je to Licenčná Dohoda s Prispievateľom (Contributor License Agreement CLA) ?

Je to dohoda, ktorá pomáha udržiavať status slobodnej a otvorenej Fedory potvrdením, že všetky príspevky do Projektu Fedora sú správne licencované. Poskytuje rôznorodú ochranu prispievateľom, Fedora Projektu a Red Hatu. Pre viac informácii pozrite sekciu Legal.