From Fedora Project Wiki
(initial task) |
No edit summary |
||
Line 5: | Line 5: | ||
! style="width:70%"|Toool || style="width:10%;| To do || Writer | ! style="width:70%"|Toool || style="width:10%;| To do || Writer | ||
|- | |- | ||
| | || Firewall (F15 feature) || || | ||
|- | |- | ||
| | | OpenSCAP (secstat, firstaidkit) (?) || || | ||
|- | |- | ||
|| | || DogTag Certificate System (PKI-*) (?) || || | ||
|- | |- | ||
|| | || SELinux Enhancements (?) || || | ||
|- | |||
|| polkit-qt (?)|| || | |||
|- | |||
|| sectool (?)|| || | |||
|- | |||
|| freeipa (?)|| || | |||
|- | |||
|| dnssec-tools & dnssec-config (?)|| || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |