From Fedora Project Wiki
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
Important.png
Táto stránka opisuje pravidlá projektu Fedora.
Pre stránky pravidiel sú presnosť a zrozumiteľnosť veľmi dôležité. Nebojte sa! Upravujte stránky a vylepšujte ich! Ak by ste chceli zmeniť niečo zmysluplné na tejto stránke, použite, prosím, diskusnú stránku, aby ste zmeny prediskutovali s ostatnými vlastníkmi stránky.



Krok 1: Nájdite anglickú verziu stránky

Angličtina je základným jazykom wiki Fedora Projektu, takže musí existovať anglická verzia stránky, na ktorej pracujete. (Ak neexistuje anglická verzia stránky na ktorej pracujete, pozrite si časť [Zaobchádzanie s prekladmi bez Anglickej verzie.])

Ak sa v hornej časti stránky nachádza jazyková šablóna, kliknite na [upraviť] v pravej časti jazykového okienka a presuňte sa na krok 4, alebo pokračujte na druhý krok.

Zaobchádzanie s prekladmi bez anglickej verzie

Ak stránka, ktorú vytvárate nemá anglickú verziu, vytvorte novú stránku pre anglickú verziu, pridajte {{autolang}} šablónu, ako je spomenuté vyššie, a následne pridajte {{needs english}}

Krok 2: Pridajte jazykovú šablónu na anglickú verziu stránky

Upravte anglickú stránku, a na jej začiatku pridajte {{autolang}} šablónu:

 
{{autolang|base=yes}}

Časť base=yes je požadovaná kvôli anglickej stránke. Uložte stránku.


Krok 3: Vytvorte jazykovú šablónu

{{autolang}} šablóna pre automatický jazyk, by mala pre Vás poskytovať odkaz pre nastavenie jazykového okienka.

Krok 4: Pridajte váš jazyk do šablóny

V tomto momente by ste mali mať otvorené jazykové okienko so šablónovou syntaxou, ktorá by mala vyzerať podobne tomuto:

{{lang|en|page=Base page name}}

Text medzi lang a page= je zoznam jazykových kódov. Pridajte do zoznamu kód jazyka, do ktorého prekladáte. Pre určenie správneho jazykového kódu MediaWiki použite tento zoznam.

Note.png
Prosím dodržujte zoznam podľa abecedy
Zachovajte, prosím, abecedný zoznam podľa kódov krajiny. To znamená, napríklad, že kód Nemčiny (de) by mal byť pred angličtinou (en).

Krok 5 Začnite novú stránku

Pre začatie novej stránky, kliknite na červený odkaz. Vložte šablónu {{autolang}} na začiatok svojej stránky, aby sa tam zobrazil zoznam jazykov.Uistite sa, že tento riadok neobsahuje "base=yes" v šablóne pre podstránky ,ktoré nie sú v angličtine.

Presúvanie stránok zo prekladov podľa starých nastavení

Pre preložené stránky, ktoré nie sú na správnom mieste, použite kroky 1-4. Potom skopírujte názov novej stránky (napr. "Fedora Projekt Wiki/de"). Kliknite na tlačidlo "Presunúť" v hornej časti starej stránky a vložte nový názov stránky do poľa "to new title". Upravte novú stránku a pridajte {{autolang}} v hornej časti.

Category:Wiki policy