From Fedora Project Wiki
(Čo je to projekt Fedora ?)
Line 21: Line 21:
 
|}
 
|}
  
Projekt Fedora je partnerstvo členov komunity slobodného systému. Fedora Projekt je sponzorovaný spoločnosťou [http://www.redhat.com/ Red Hat], ktorá investuje do našej [https://fedoraproject.org/wiki/Infrastructure Infraštruktúry] a zdrojov, aby povzbudila spoluprácu a formovanie nových inovatívnych technológií. Niektoré z týchto technológií môžu byť neskôr integrované do Red Hat produktov. Tieto produkty sú [https://fedoraproject.org/wiki/Red_Hat_contributions vyvíjané vo Fedore] a vydávané pod [https://fedoraproject.org/wiki/Licensing slobodnou a otvorenou licenciou] od jej založenia, takže ich všetky ostatné softwarové komunity a projekty môžu učiť, preberať, a modifikovať.
+
Projekt Fedora je partnerstvo členov komunity slobodného software. Fedora Projekt je sponzorovaný spoločnosťou [http://www.redhat.com/ Red Hat], ktorá investuje do našej [https://fedoraproject.org/wiki/Infrastructure Infraštruktúry] a zdrojov, aby povzbudila spoluprácu a formovanie nových inovatívnych technológií. Niektoré z týchto technológií môžu byť neskôr integrované do Red Hat produktov. Tieto produkty sú [https://fedoraproject.org/wiki/Red_Hat_contributions vyvíjané vo Fedore] a vydávané pod [https://fedoraproject.org/wiki/Licensing slobodnou a otvorenou licenciou] od jej založenia, takže sa z nich všetky ostatné softwarové komunity a projekty môžu učiť, preberať ich, a modifikovať.
 
 
Prečítajte si [https://fedoraproject.org/wiki/Overview Prehľad], aby ste zistili, čo robí Fedora jedinečne, a oboznámte sa s našou [https://fedoraproject.org/wiki/Vision_statement víziou] a [https://fedoraproject.org/wiki/Foundations základnými hodnotami - nadácií] na ktorých je projekt postavený.  
 
  
 +
Prečítajte si [https://fedoraproject.org/wiki/Overview Prehľad], aby ste zistili, čo robí Fedora jedinečne, a oboznámte sa s našou [https://fedoraproject.org/wiki/Vision_statement víziou] a [https://fedoraproject.org/wiki/Foundations základnými hodnotami - nadácií] na ktorých je projekt postavený.
  
 
==Čo sa nachádza vo Fedore?==
 
==Čo sa nachádza vo Fedore?==

Revision as of 16:23, 18 January 2011

Fedora Projekt wiki je miesto, kde môžu spolupracovať používatelia a vývojári. Chceli by ste vytvoriť nejaký obsah? Získať účet je jednoduché, použite Fedora AccountSystem, a môžete pomáhať - stačí nasledovať tieto inštrukcie, a potom navštíviť stránku wiki pomocník


Čo je to projekt Fedora ?

Idea.png
Zaujímavé odkazy
Nájdete tu zopár užitočných odkazov, ktoré Vám pomôžu začať s Fedorou a stať sa jedným z miliónov ľudí, ktorí už spolupracujú s Projektom Fedora a slobodným softwarom:

Stiahnuť Fedoru teraz!
Pridať sak Projektu Fedora
Čítať dokumentáciu o používaní a prispievaní do Fedory
Čítať Týždenné Správy Fedora
Komunikujte s Fedora komunitou
Zistite o našej budúcnosti
Pozrieť sa, ako rýchlo rastieme
Pozrieť si známe bugy Fedory

Nahlásiť bug alebo požiadajte o zmenu

Projekt Fedora je partnerstvo členov komunity slobodného software. Fedora Projekt je sponzorovaný spoločnosťou Red Hat, ktorá investuje do našej Infraštruktúry a zdrojov, aby povzbudila spoluprácu a formovanie nových inovatívnych technológií. Niektoré z týchto technológií môžu byť neskôr integrované do Red Hat produktov. Tieto produkty sú vyvíjané vo Fedore a vydávané pod slobodnou a otvorenou licenciou od jej založenia, takže sa z nich všetky ostatné softwarové komunity a projekty môžu učiť, preberať ich, a modifikovať.

Prečítajte si Prehľad, aby ste zistili, čo robí Fedora jedinečne, a oboznámte sa s našou víziou a základnými hodnotami - nadácií na ktorých je projekt postavený.

Čo sa nachádza vo Fedore?

Fedora 14 tour pokrýva naše najnovšie vydanie. Plán vydanízobrazuje, časovú líniu nasledujúceho vydania, Fedora 15 (Lovelock). Zoznam vylepšení dokumentuje vylepšenia a vlastnosti, ktoré sú naplánované pre Fedoru 15.

Ako sa môžem zapojiť?

Existuje mnoho spôsobov ako prispievať do distribúcie Fedora a do komunity, ktorá ju obklopuje. Máme veľkú komunitu plnú talentovaných a energetických ľudí, ktorí sa tešia spoznávaniu nových prispievateľov a ktorí im radi pomáhajú učiť sa ako prispievať do Fedory. Zoznam nižšie poskytuje odkazy do každého tímu a každého podprojektu. Použite ho, aby ste navštívili tím, ktorý Vás zaujíma. Na stránke tímu zistíte ako kontaktovať ostatných členov komunity a ako sa zapojiť do Fedora komunity. Nemôžeme sa dočkať, aby sme Vás spoznali.

Podprojekty Fedory pre prispievateľov

Echo-package-48px.png Fedora Packaging
Balíčkujte programy pre distribúciu prostredníctvom yum
Echo-gnome-dev-cdrom-48px.png Fedora Live CD
Vytvárajte Live CDs pre jednoduchšie testovanie a inštaláciu
Echo-helpbook-48px.png Fedora Documentation
Píšte dokumentáciu pre Fedoru
Echo-ambass-48px.png Fedora Ambassadors
Rozširujte Fedoru po celom svete
Echo-mktg-48px.png Fedora Marketing
Presadzujte používanie and podporu Fedory po celom svete
Echo-bug-48px.png Fedora Bug Triage
Pomôžte vývojárom and používateľom v opravovaní bugov
Echo-testing-48px.png Fedora Quality Assurance
Zabráňte chybám a opravujte ich kvôli lepšej Fedore
Echo-dirserv-48px.png 389 Directory Server
Poskytujte enterprise-class LDAP server pre Fedoru
Echo-infra-48px.png Fedora Infrastructure
Poskytuje servre, nástroje a utility pre Projekt Fedora
Echo-planet-48px.png Planet Fedora
Zobrazuje blogy Fedora prispievateľov
Echo-websites-48px.png Fedora Websites
Dizajnujte a tvorte web stránky Fedora Projektu
Echo-art-48px.png Fedora Artwork
Dizajn témy, ikony, a iný Fedora dizajn
Echo-l10n-48px.png Fedora L10N
Prinášajte všetko o Fedore do lokálnych komunít
Echo-i18n-48px.png Fedora I18N
Podporujte lokalizácie Fedory
Echo-gaming-48px.png Fedora Games
Hry and zábavné veci dostupné s Fedorou
Echo-allproj-48px.png Pozrieť Vsetky Projekty...
Echo-calendar-48px.png Fedora Events
Udalosti Fedora komunity
Echo-SIGs-48px.png Pozrieť všetky skupiny špeciálnych záujmov (SIGs)...