From Fedora Project Wiki
(Ako sa môžem zapojiť?)
(Čo je to projekt Fedora ?)
Line 7: Line 7:
 
|-
 
|-
 
|-
 
|-
| style="border-width: 0;" | {{admon/tip |Zaujímavé odkazy |Nájdete tu zopár užitočných odkazov, ktoré Vám pomôžu začať s Fedorou a stať sa jedným z miliónov ľudí, ktorí už spolupracujú s Projektom Fedora a slobodným softwarom:  
+
| style="border-width: 0;" | {{admon/tip |Zaujímavé odkazy |Tu nájdete zopár užitočných odkazov, ktoré Vám pomôžu začať s Fedorou a stať sa jedným z miliónov ľudí, ktorí už spolupracujú s Projektom Fedora a slobodným softwarom:  
 
[http://get.fedoraproject.org/?wkfpF14 '''Stiahnuť'''] '''Fedoru teraz!''' <br>
 
[http://get.fedoraproject.org/?wkfpF14 '''Stiahnuť'''] '''Fedoru teraz!''' <br>
 
[https://fedoraproject.org/wiki/Join '''Pridať sa''']'''k Projektu Fedora'''<br>
 
[https://fedoraproject.org/wiki/Join '''Pridať sa''']'''k Projektu Fedora'''<br>
Line 15: Line 15:
 
Zistite o [https://fedoraproject.org/wiki/RoadMap našej budúcnosti]<br>
 
Zistite o [https://fedoraproject.org/wiki/RoadMap našej budúcnosti]<br>
 
Pozrieť sa, ako rýchlo [https://fedoraproject.org/wiki/Statistics rastieme]<br>
 
Pozrieť sa, ako rýchlo [https://fedoraproject.org/wiki/Statistics rastieme]<br>
Pozrieť si [https://fedoraproject.org/wiki/Common_F14_bugs známe bugy Fedory]<br>
+
Pozrieť si [https://fedoraproject.org/wiki/Common_F14_bugs známe chyby Fedory]<br>
Nahlásiť [https://fedoraproject.org/wiki/BugsAndFeatureRequests bug] alebo požiadajte o [https://fedoraproject.org/wiki/BugsAndFeatureRequests zmenu]
+
Oznámte [https://fedoraproject.org/wiki/BugsAndFeatureRequests chybu] alebo požiadajte o [https://fedoraproject.org/wiki/BugsAndFeatureRequests zmenu]
 
}}
 
}}
 
|-
 
|-
 
|}
 
|}
  
Projekt Fedora je partnerstvo členov komunity slobodného software. Fedora Projekt je sponzorovaný spoločnosťou [http://www.redhat.com/ Red Hat], ktorá investuje do našej [https://fedoraproject.org/wiki/Infrastructure Infraštruktúry] a zdrojov, aby povzbudila spoluprácu a formovanie nových inovatívnych technológií. Niektoré z týchto technológií môžu byť neskôr integrované do Red Hat produktov. Tieto produkty sú [https://fedoraproject.org/wiki/Red_Hat_contributions vyvíjané vo Fedore] a vydávané pod [https://fedoraproject.org/wiki/Licensing slobodnou a otvorenou licenciou] od jej založenia, takže sa z nich všetky ostatné softwarové komunity a projekty môžu učiť, preberať ich, a modifikovať.
+
Projekt Fedora je partnerstvo členov komunity slobodného softéru. Fedora Projekt je sponzorovaný spoločnosťou [http://www.redhat.com/ Red Hat], ktorá investuje do našej [https://fedoraproject.org/wiki/Infrastructure Infraštruktúry] a zdrojov, aby povzbudila spoluprácu a formovanie nových inovatívnych technológií. Niektoré z týchto technológií môžu byť neskôr integrované do Red Hat produktov. Tieto produkty sú [https://fedoraproject.org/wiki/Red_Hat_contributions vyvíjané vo Fedore] a vydávané pod [https://fedoraproject.org/wiki/Licensing slobodnou a otvorenou licenciou] od jej založenia, takže sa z nich všetky ostatné softvérové komunity a projekty môžu učiť, preberať ich, a modifikovať.
  
 
Prečítajte si [https://fedoraproject.org/wiki/Overview Prehľad], aby ste zistili, čo robí Fedora jedinečne, a oboznámte sa s našou [https://fedoraproject.org/wiki/Vision_statement víziou] a [https://fedoraproject.org/wiki/Foundations základnými hodnotami - nadácií] na ktorých je projekt postavený.
 
Prečítajte si [https://fedoraproject.org/wiki/Overview Prehľad], aby ste zistili, čo robí Fedora jedinečne, a oboznámte sa s našou [https://fedoraproject.org/wiki/Vision_statement víziou] a [https://fedoraproject.org/wiki/Foundations základnými hodnotami - nadácií] na ktorých je projekt postavený.

Revision as of 21:54, 27 January 2011

Fedora Projekt wiki je miesto, kde môžu spolupracovať používatelia a vývojári. Chceli by ste vytvoriť nejaký obsah? Získať účet je jednoduché, použite Fedora AccountSystem, a môžete pomáhať - stačí nasledovať tieto inštrukcie, a potom navštíviť stránku wiki pomocník


Čo je to projekt Fedora ?

Idea.png
Zaujímavé odkazy
Tu nájdete zopár užitočných odkazov, ktoré Vám pomôžu začať s Fedorou a stať sa jedným z miliónov ľudí, ktorí už spolupracujú s Projektom Fedora a slobodným softwarom:

Stiahnuť Fedoru teraz!
Pridať sak Projektu Fedora
Čítať dokumentáciu o používaní a prispievaní do Fedory
Čítať Týždenné Správy Fedora
Komunikujte s Fedora komunitou
Zistite o našej budúcnosti
Pozrieť sa, ako rýchlo rastieme
Pozrieť si známe chyby Fedory

Oznámte chybu alebo požiadajte o zmenu

Projekt Fedora je partnerstvo členov komunity slobodného softéru. Fedora Projekt je sponzorovaný spoločnosťou Red Hat, ktorá investuje do našej Infraštruktúry a zdrojov, aby povzbudila spoluprácu a formovanie nových inovatívnych technológií. Niektoré z týchto technológií môžu byť neskôr integrované do Red Hat produktov. Tieto produkty sú vyvíjané vo Fedore a vydávané pod slobodnou a otvorenou licenciou od jej založenia, takže sa z nich všetky ostatné softvérové komunity a projekty môžu učiť, preberať ich, a modifikovať.

Prečítajte si Prehľad, aby ste zistili, čo robí Fedora jedinečne, a oboznámte sa s našou víziou a základnými hodnotami - nadácií na ktorých je projekt postavený.

Čo sa nachádza vo Fedore?

Fedora 14 tour pokrýva naše najnovšie vydanie. Plán vydanízobrazuje, časovú líniu nasledujúceho vydania, Fedora 15 (Lovelock). Zoznam vylepšení dokumentuje vylepšenia a vlastnosti, ktoré sú naplánované pre Fedoru 15.

Ako sa môžem zapojiť?

Existuje mnoho spôsobov, ako prispievať do distribúcie Fedora ako aj do komunity, ktorá ju obklopuje. Máme veľkú komunitu plnú talentovaných a energetických ľudí, ktorí sa tešia na zoznamovanie sa s novými prispievateľmi, a ktorí im radi pomáhajú učiť sa, ako prispievať do Fedory. Zoznam nižšie poskytuje odkazy do každého tímu a každého podprojektu. Použite ho pre návštevu tímu, ktorý Vás zaujíma. Na stránke tímu zistíte, ako kontaktovať ostatných členov komunity a ako sa zapojiť do Fedora komunity. Nemôžeme sa dočkať, aby sme Vás spoznali.

Podprojekty Fedory pre prispievateľov

Echo-package-48px.png Fedora Packaging
Balíčkujte programy pre distribúciu prostredníctvom yum
Echo-gnome-dev-cdrom-48px.png Fedora Live CD
Vytvárajte Live CDs pre jednoduchšie testovanie a inštaláciu
Echo-helpbook-48px.png Fedora Documentation
Píšte dokumentáciu pre Fedoru
Echo-ambass-48px.png Fedora Ambassadors
Rozširujte Fedoru po celom svete
Echo-mktg-48px.png Fedora Marketing
Presadzujte používanie and podporu Fedory po celom svete
Echo-bug-48px.png Fedora Bug Triage
Pomôžte vývojárom and používateľom v opravovaní bugov
Echo-testing-48px.png Fedora Quality Assurance
Zabráňte chybám a opravujte ich kvôli lepšej Fedore
Echo-dirserv-48px.png 389 Directory Server
Poskytujte enterprise-class LDAP server pre Fedoru
Echo-infra-48px.png Fedora Infrastructure
Poskytuje servre, nástroje a utility pre Projekt Fedora
Echo-planet-48px.png Planet Fedora
Zobrazuje blogy Fedora prispievateľov
Echo-websites-48px.png Fedora Websites
Dizajnujte a tvorte web stránky Fedora Projektu
Echo-art-48px.png Fedora Artwork
Dizajn témy, ikony, a iný Fedora dizajn
Echo-l10n-48px.png Fedora L10N
Prinášajte všetko o Fedore do lokálnych komunít
Echo-i18n-48px.png Fedora I18N
Podporujte lokalizácie Fedory
Echo-gaming-48px.png Fedora Games
Hry and zábavné veci dostupné s Fedorou
Echo-allproj-48px.png Pozrieť Vsetky Projekty...
Echo-calendar-48px.png Fedora Events
Udalosti Fedora komunity
Echo-SIGs-48px.png Pozrieť všetky skupiny špeciálnych záujmov (SIGs)...