From Fedora Project Wiki
(Created page with '{{header|infra}} {{lang|en|ru|sk|page=Infrastructure}} == Prispievateľské role v Projekte Infrastructúra == {{admon/tip|Prispievateľské Role|Na tejto stránke sú len náv...')
 
Line 3: Line 3:
  
  
== Prispievateľské role v Projekte Infrastructúra ==
+
== Prispievateľské role v Projekte Infraštruktúra ==
 
{{admon/tip|Prispievateľské Role|Na tejto stránke sú len návrhy pre prispievaťeľské role. Len Vaša predstavivosť určuje limity. }}
 
{{admon/tip|Prispievateľské Role|Na tejto stránke sú len návrhy pre prispievaťeľské role. Len Vaša predstavivosť určuje limity. }}
  

Revision as of 23:53, 13 March 2011


Prispievateľské role v Projekte Infraštruktúra

Idea.png
Prispievateľské Role
Na tejto stránke sú len návrhy pre prispievaťeľské role. Len Vaša predstavivosť určuje limity.

Join OSDeveloper.png
OS Developer

Join WebDeveloper.png
Web Developer alebo Administrátor

O Nás

Tím Infrastructúry pozostáva z horlivých dobrovoľníkov a profesionálov, ktorí poskytujú servre, nástroje a služby pre Projekt Fedora. My sme tí ľudia, ktorí sa starajú o servre zapojené v Projekte Fedora a zároveň my sme tí, čo vytvárajú nové aplikácie, ktoré uľahčujú proces vývoja Fedory. Sme po celom svete a primárne komunikujeme cez IRC a naše mailing listy.

IRC

Môžete nás nájst na: #fedora-admin kanáli na freenode. A zároveň mávame týždenné stretnutia (mítingy) na #fedora-meeting. Pre bližšie informácie pozri Meetings.

Mailing list

Mailing list pre project Fedora Infrastructúra je: infrastructure@lists.fedoraproject.org .

Fedora je známa tým, že používa a vyvíja nové technológie, Tím Infraštructry často používa tieto technológie. Rovnako, ako vždy sa zaujímame o diskusie o týchto technológiách na akademickej úrovni a teoreticky.

Pridaj sa do Fedora Infraštruktúry

Si pripravený pracovať pre tím Fedora Infraštruktúra? Hľadáme rozumných, odhodlaných systémových administrátorov a vývojárov ktorí by pomohli s údržbou a správou našich systémov a v písaní kódu. Tím Fedora Infraštruktúra je perfektný spôsob, ako vrátiť späť komunite. Pozrite si našu stránku Začíname

Naša Architecture

Technický prehľad je dostupný online na stránke Sieťová Architektúra. Pre bližie informácie o našich o našich funkcionároch a vedení architektúry prejdite našu stránku Funkcionári.

Fedora Services

Tím Infrastructúry vyvinul, rozmiestnil, a súčasne spravuje rôzne služby pre Project Fedora.

Chceš pracovať s nami pre Projekt? Pozri sekciu Request For Resources

Všimnite si, že pre skripty and služby napísané obzvlášť pre Projekt Fedora, máme politiku o používaní GPLv2+ alebo LGPLv2+ , okrem tých vecí, ktoré prediskutujeme a rozhodneme, že je potrebný iný typ licencovania. Pozri Infrastructure Licensing Politiku pre bližšie detaily a odpovede na často kladené otázky.

Štandardné Operačné Procedúry

Pracuješ na prípade a potrebuješ si zapamätať, ktorý príkaz spustiť pre vytvorenie nového hostovaného projektu? Alebo si si všimol, že nejaká služba nepracuje a chcel by si to zistiť čo sa s ňou stalo? Category:Infrastructure SOPs stránky obsahujú inštrukcie pre bežné situácie/pády, s ktorými sa môžes stretnúť a zároveň informácie ako postupovať pri ich odstraňovaní.

Chyby v programe (buggy)

Chyby v programe súvisiace s Fedora Infraštruktúrov sú zaznamenávané Trakovacom systéme dostupnom na https://fedorahosted.org/fedora-infrastructure/. Viac informácii o prístupe a používaní tohto systému nájdete na stránke Infraštruktúra prípady

Uistite sa, že ste videli stránku Bežné problémy a Nahlásiť Problém predtým ako nahlásite chybu v programe (bug).