From Fedora Project Wiki

< Uk UA

Revision as of 10:36, 20 April 2020 by Lfc (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Про Fedora

Свобода: Що *таке* Fedora?

Операційна система, ряд проектів та напрямок мислення.

Що таке Fedora? Template:UkrainianDict/Fedora


Fedora - це операційна система, що виходить двічі на рік. Вона є вільною та ми неухильно дотримуємось цього шляху. Це краща комбінація міцного та перевіреного програмного забезпечення, яке існує у світі вільного ПЗ.

Напрямок мислення - діяти у правильному напрямку. Для нас, це означає забезпечувати свободу та відкритість програмного забезпечення, безкоштовність, вільне використання, зміну, розповсюдження та необтяження патентами на програми.

[[TableOfContents(3)]

Вільна, проста та ефективна

Fedora надає абсолютно вільне програмне забезпечення, яке має графічну програму встановлення, включає зручний робочий стіл та засоби адміністрування. Система ефективна та призначена задовольняти потреби різних категорій користувачів.

Свобода: Користуйтесь ogg, а не mp3

Чому Fedora не відтворює файли mp3?

Чому популярний mp3? Тому що він найкращий з існуючих?

Ні. mp3 популярний тому що його автори широко стимулювали його використання. Після того як він фактично став стандартом, вони почали агресивно застосовувати їх патенти для накладання обмежень.

Вільні та відкриті мультимедійні кодеки сімейства Ogg є кращими, і вони не були і не будуть обмежені патентами. Саме тому ми підтримуємо Ogg Vorbis (з втратами) та FLAC (без втрат) для аудіо, Speex для мовлення, та Ogg Theora для відео.

Людям, які використовують формат mp3, не важко з'ясувати як отримати ці програми відтворення. Проте, ми краще змінимо світ ніж будемо миритись зі станом речей.

Спілкування: Спільнота Fedora

Веб-форум Fedora:: Користувачі можуть отримати допомогу на веб-форумах Fedora

Списки розсилок Fedora:: Проект Fedora має декілька списків розсилки для користувачів та помічників проекту.

Чат-канали IRC Fedora:: Чат та живе обговорення питань на IRC-каналах Fedora на irc.freenode.net.

Інші способи взаємодії зі спільнотою Fedora знайдете на сторінці http://fedoraproject.org/wiki/Communicate.

Керування: Board проекту Fedora

Board проекту Fedora складається з членів спільноти Fedora як із середини так і зовні Red Hat. Board визначає загальний напрямок Fedora, підсилює зв'язок між Red Hat та спільнотою, та дозволяє спільноті впроваджувати інновації різними способами. Найбільш важливо те, що Board гарантує, що Fedora залишатиметься вільною назавжди та для кожного.

Рекомендації

Як ви можете допомогти

Сортування: Приєднуйтесь до проекту Fedora Triage

Fedora розвивається дуже швидко та може втратити користувачів. В результаті ми бачимо значну долю наших помилок.

Люди часто неуважні при реєстрації помилок. Багато з цих помилок погано роз'яснені, не відтворюються, дублюються, або взагалі не є помилками. Сортування звітів про помилки та визначення які з них є насправді помилками а які - ні, віднімає багато часу у розробників.

Fedora Triagers - це неймовірно корисний сервіс. Перевірка того, що всі помилки є помилками, економить незліченні години часу розробників та дозволяє Fedora швидше постачати краще програмне забезпечення.

Приєднуйтесь до проекту Fedora Triage на сторінці http://fedoraproject.org/wiki/BugZappers.

Документація: Приєднуйтесь до проекту Fedora Docs

Мета проекту документування полягає у створенні зрозумілої документації як для користувачів так і для розробників Fedora. Великі посібники охоплюють великі теми, наприклад таку тему як встановлення.

Приєднуйтесь до проекту Fedora Documentation на сторінці DocsProject

Збірка пакетів: Приєднуйтесь до проекту Fedora Packaging

Є великий світ вільного програмного забезпечення, який розвивається щодня. Мета Fedora Packaging - зробити все це програмне забезпечення доступним для користувачів Fedora одним клацанням мишею.

Потрібно багато роботи для пакування та підтримки програмного забезпечення. Що ж з тим програмним забезпеченням, яке не доступне для легкого встановлення з використанням RPM? Хтось має його упакувати. Це могли б бути ви, чи не так?

Дізнайтесь як створити добрі пакети та поділитись вашими улюбленими програмами з сотнями тисяч користувачів Fedora в усьому світі.

Приєднайтесь до проекту Fedora Packaging на сторінці http://fedoraproject.org/wiki/PackageMaintainers

Переклад: Приєднуйтесь до команди перекладу Fedora

Fedora має бути доступна користувачам в усьому світі. Fedora підтримує вашу мову? Якщо ні, то ви можете у цьому допомогти.

Приєднуйтесь до команди перекладу Fedora на сторінці http://fedoraproject.org/wiki/DocsProject/Translation

Розповсюдження: Станьте посланцем Fedora

Зробіть те, що ми робимо тут. Скажіть добре слово про Fedora. Поширюйте чарівність. Поширюйте дію. Створіть хвилювання. Заохочуйте участь. Заохочуйте спільноту.

Не забувайте збирати інформацію та слухати користувачів. Дайте добрий критичний аналіз, або розкажіть нам про добрий критичний аналіз інших. Скажіть нам, що діє, а що не діє. Допоможіть нам у покращенні проекту та отриманні більшої кількості користувачів Fedora.

Допомагаючи Fedora ви робите корисну справу. Приєднуйтесь до нас на сторінці http://fedoraproject.org/wiki/Ambassadors

Live CDs: Приєднуйтесь до проекту Fedora Live CD

Хочете демонструвати потужність, технологію та зручність і простоту використання Fedora?

Хочете взяти участь у тестуванні Fedora?

Хочете експериментувати?

Створіть власний Fedora Live CD.

Використовуйте Fedora Live CD та створюйте утиліти на http://fedoraproject.org/wiki/FedoraLiveCD

Чому я маю вам допомагати?

Ваше ім'я в світлі, онлайн резюме та можливість поїздки на FUDCon.

По-перше, додаючи власний внесок у Fedora ви додаєте власне ім'я до дистрибутиву. Гей, ярмарок є ярмарок.

По-друге, якщо ви зробили внесок у Fedora, вам не потрібно фантастичне резюме; ви можете лише сказати потенційним роботодавцям пошукати у Google ваше ім'я.

По-третє, головні вкладники у Fedora отримують компенсації та путівки, для супроводу користувачів Fedora на конференцію розробників у найближчий до них місцевості. Ви матимете змогу особисто зустрітись з деякими з гігантів руху відкритого програмного забезпечення.

Й останнє, ви можете підійти до цього з іншого боку. Проведіть час роблячи те, від чого ви отримуєте насолоду і що буде корисно іншим користувачам. Який ще стимул вам потрібен? Приєднуйтесь до нас.