From Fedora Project Wiki

Wiki stránky projektu Fedora představují pro vstup redaktorů minimální bariéru. (Další informace o wiki a Wiki Projektu Fedora naleznete na stránce Wiki.) Nicméně v začátcích práce s wiki může existovat určitá křivka učení a pro to máme řadu pokynů, které by měli všichni redaktoři sledovat. Na této stránce naleznete pokyny a několik tipů, které vám pomohou vpřed.

Tento dokument je rozdělen do tří částí: získání přístupu k editaci, základní úpravy wiki a pokročilejší editace.

Získání přístupu k editaci

Abychom zabránili nekalým úmyslům poškodit Wiki Projektu Fedora, museli jsme uživatelům omezit editační přístup. Pro získání tohoto přístupu je nutné postupovat podle několika jednoduchých kroků. Přístup k úpravám může získat kdokoliv.

  1. Seznamte se s informacemi na této stránce a na stránkách, na které odkazuje. Zde jsou shrnuty základní pokyny, které by měly být dodržovány v celé wiki. Nedodržení těchto pokynů vytváří zbytečnou práci pro jiné dobrovolníky a může vést k zrušení editačních oprávnění.
  2. Dokončete Dohodu přispěvatele projektu Fedora (FPCA) prostřednictvím systému účtů projektu Fedora. Podpisem FPCA dává projektu Fedora možnost licencovat vaše příspěvky na wiki pod naší svobodnou licencí. Tím se zajistí, že vaše příspěvky zůstanou navždy svobodné tak, aby je komunita mohla používat, upravovat a redistribuovat stejně tak, jako samotnou distribuci Fedora. Další informace naleznete v části Legal. Postupujte podle pokynů v části Dokončení dohody přispěvatele Projektu Fedora (FPCA).
  3. Přidejte se do alespoň jedné další skupiny v systému účtů projektu Fedora. Dále si projděte webové stránky http://whatcanidoforfedora.org/ a wiki Připojte se ke komunitě Fedory, abyste mohli vyhledat skupiny, v nichž byste rádi přispívali. Řada z nich má svůj vlastní proces, který je třeba následovat, než budete do dané skupiny přidáni.
Pokud máte zájem o obecnější údržbu webových stránek nebo si přejete být součástí týmu webových stránek projektu Fedora, podívejte se na jejich stránku.
Informace o psaní nové formální dokumentace Fedory pomocí wiki jsou k dispozici na Psaní pro DocBook pomocí wiki.

Pokyny etikety

Viz pokyny Nápověda:Pravidla wiki a etiketa pro obecné pokyny k etiketě při editaci wiki Fedora..

Tvorba stránek

Wiki stránky projektu Fedora jsou rozsáhlé a proto je třeba udržovat správnou hierarchii a organizaci. Nejlepší způsob, jak se o ní dozvědět víc, je prostudovat stránky Nápověda:Struktura Wiki a Nápověda:Kategorie a pak projít stávající uspořádání wiki. Naše pokyny vám pomohou pojmenovat vaše stránky způsobem, který jim pomůže být čitelnější, přehlednější a pro vyhledávače jednodušší je najít a propagovat.

Úpravy s Mediawiki

Viz pokyny na stránce Nápověda:Syntaxe a značení Wiki pro základní informace o tom, jak psát v syntaxi MediaWiki. Je to opravdu jednoduché a wiki vám usnadní vytvořit dobře vypadající stránky.

Získání pomoci

Pokud máte nějaké dotazy ohledně úpravy wiki projektu Fedora nebo pokud potřebujete pomoc, neváhejte a kontaktujte tým webových stránek. Mají IRC kanál nazvaný #fedora-websites[?] na freenode.net a mailovou konferenci nazvanou websites. Oba uvedené kontakty jsou účinné pro získání odpovědí, které potřebujete.

Pokud byste na wiki chtěli provést spoustu úprav, měli byste zvážit připojení se k týmu webových stránek.