From Fedora Project Wiki

(Updated link)
(Translated)
 
(4 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 12: Line 12:
Pokud vámi vytvořená stránka nemá anglickou verzi, vytvořte novou stránku pro anglickou verzi, přidejte šablonu {{template|autolang}} jak popsáno výše a pak přidejte šablonu {{template|needs english}}. Tímto bude stránka označena potřebou anglického překladu stejně tak, jako potřebou vytvořit základní stránku.
Pokud vámi vytvořená stránka nemá anglickou verzi, vytvořte novou stránku pro anglickou verzi, přidejte šablonu {{template|autolang}} jak popsáno výše a pak přidejte šablonu {{template|needs english}}. Tímto bude stránka označena potřebou anglického překladu stejně tak, jako potřebou vytvořit základní stránku.


== Step 2: Add the language template to the English page ==
== Krok 2: Přidejte šablonu jazyka na anglickou stránku ==
Edit the English page, and at the top of it, add the {{template|autolang}} template:
Upravte anglickou stránku a v horní části stránky přidejte šablonu {{template|autolang}}:


  <nowiki>{{autolang|base=yes}}</nowiki>
  <nowiki>{{autolang|base=yes}}</nowiki>


The <code>base=yes</code> part is ''required'' for the English page. Save the page.
Kód <code>base=yes</code> je ''vyžadován'' pro anglickou stránku. Uložte stránku.


== Step 3: Create the language template ==
== Krok 3: Vytvořte šablonu jazyka ==
The {{template|autolang}} autolang template should provide a link for you to set up the language box. Click it, and an edit page will come up. ''Don't change any of the content'' and save the page. Then click the <nowiki>[edit]</nowiki> link on the right side of the language box.
Šablona {{template|autolang}} autolang by měla poskytnout odkaz pro nastavení jazykového pole. Kliknuím na něj se zobrazí stránka pro úpravu. ''Neměňte žádný obsah'' a stránku uložte. Pak klikněte na odkaz <nowiki>[editovat]</nowiki> na pravé straně jazykového pole.


== Step 4: Add your language to the template ==
== Krok 4: Přidejte do šablony svůj jazyk ==
At this point you should have an edit box open with template syntax that looks similar to this:
V tomto okamžiku byste měli mít otevřenou editační schránku se syntaxou šablony, která vypadá následovně:


  <nowiki>{{</nowiki>lang|en|page=''Base page name''<nowiki>}}</nowiki>
  <nowiki>{{</nowiki>lang|en|page=''Base page name''<nowiki>}}</nowiki>


The text between <code>lang</code> and <code>page=</code> is the list of language codes. Add the language code that you are translating to this list. Use '''[http://svn.wikimedia.org/viewvc/mediawiki/trunk/phase3/languages/Names.php?view=markup this list]''' to determine the proper MediaWiki language code.
Text mezi <code>lang</code> a <code>page=</code> je seznam jazykových kódů. Přidejte kód jazyka, který překládáte do tohoto seznamu. Použijte '''[http://svn.wikimedia.org/viewvc/mediawiki/trunk/phase3/languages/Names.php?view=markup tento seznam]''', abyste určili správný kód jazyka MediaWiki.


{{admon/note | Please keep the list alphabetical | Keep the list of language codes alphabetical by code. This means German (de) should come before English (en), for example. }}
{{admon/note | Udržujte seznam v abecedním pořadí | Udržujte seznam kódů jazyků v abecedním pořádku podle kódů jazyků. To znamená, že např. němčina (de) by měla přijít před angličtinu (en). }}


== Step 5: Start the new page ==
== Krok 5: Spusťte novou stránku ==
Click on the red link for your language to start the new page. Insert the template <code><nowiki>{{autolang}}</nowiki></code> at the top of your page, so that the list of languages is there.  
Kliknutím na červený odkaz pro svůj jazyk spustíte novou stránku. Vložte šablonu <code><nowiki>{{autolang}}</nowiki></code> v horní části vaší stránky, takže se tam zobrazí seznam jazyků.  
{{admon/caution|<nowiki>Do NOT include "base=yes" in non-English subpages</nowiki>|<nowiki>Be certain to NOT include "base=yes" in the template for non-English subpages.</nowiki>}}
{{admon/caution|<nowiki>Nevkládejte kód "base=yes" v neanglických stránkách</nowiki>|<nowiki>Ujistěte se, že nemáte vložený  kód "base=yes" v šablonách neanglických stránek.</nowiki>}}


== Moving pages from the old translation setup ==
== Přesouvání stránek ze starého překladu ==
For translated pages that aren't in the proper place, follow steps 1-4 above. Then, copy the title of the new page (e.g., "Fedora Project Wiki/de"). Click the "move" button at the top of the old page and paste the new page name in the "to new title" field. Edit the new page and add <code><nowiki>{{autolang}}</nowiki></code> to the top.
U přeložených stránek, které nejsou na správném místě, postupujte podle kroků 1-4 výše. Potom zkopírujte název nové stránky (např., "Fedora Project Wiki/cs"). Klikněte na tlačítko "Přesun" v horní části staré stránky a vložte nové jméno stránky do pole "Nový název". Upravte novou stránku a přidejte kód <code><nowiki>{{autolang}}</nowiki></code> na její vrchol.


[[Category:Czech translations]]
[[Category:Czech translations]]

Latest revision as of 15:51, 15 March 2018

Warning.png
Tato stránka popisuje zásady projektu Fedora.
Pro stránky zásad je důležitá přesnost a přehlednost. Doporučujeme vám upravovat wiki a zlepšovat ji. Pokud byste na této stránce chtěli provést nějaké zásadní změny, použijte stránku Diskuse pro projednání těchto změn s dalšími správci wiki stránek. Toto učiňte před provedením těchto změn.
Shortcut:
FP:LANG

Krok 1: Najděte anglickou verzi stránky

Angličtina je základní jazyk pro wiki Fedora projektu, takže musí existovat anglická verze stránky, na které pracujete. (Pokud neexistuje anglická verze stránky, na které pracujete, přečtěte si část #Manipulace s překlady bez anglické verze.)

Pokud v horní části této stránky již existuje šablona jazyků, klikněte na odkaz [editovat] na pravé straně šablony jazyků a přejděte ke kroku 4; jinak pokračujte krokem 2.

Manipulace s překlady bez anglické verze

Pokud vámi vytvořená stránka nemá anglickou verzi, vytvořte novou stránku pro anglickou verzi, přidejte šablonu {{autolang}} jak popsáno výše a pak přidejte šablonu {{needs english}}. Tímto bude stránka označena potřebou anglického překladu stejně tak, jako potřebou vytvořit základní stránku.

Krok 2: Přidejte šablonu jazyka na anglickou stránku

Upravte anglickou stránku a v horní části stránky přidejte šablonu {{autolang}}:

{{autolang|base=yes}}

Kód base=yes je vyžadován pro anglickou stránku. Uložte stránku.

Krok 3: Vytvořte šablonu jazyka

Šablona {{autolang}} autolang by měla poskytnout odkaz pro nastavení jazykového pole. Kliknuím na něj se zobrazí stránka pro úpravu. Neměňte žádný obsah a stránku uložte. Pak klikněte na odkaz [editovat] na pravé straně jazykového pole.

Krok 4: Přidejte do šablony svůj jazyk

V tomto okamžiku byste měli mít otevřenou editační schránku se syntaxou šablony, která vypadá následovně:

{{lang|en|page=Base page name}}

Text mezi lang a page= je seznam jazykových kódů. Přidejte kód jazyka, který překládáte do tohoto seznamu. Použijte tento seznam, abyste určili správný kód jazyka MediaWiki.

Note.png
Udržujte seznam v abecedním pořadí
Udržujte seznam kódů jazyků v abecedním pořádku podle kódů jazyků. To znamená, že např. němčina (de) by měla přijít před angličtinu (en).

Krok 5: Spusťte novou stránku

Kliknutím na červený odkaz pro svůj jazyk spustíte novou stránku. Vložte šablonu {{autolang}} v horní části vaší stránky, takže se tam zobrazí seznam jazyků.

Stop (medium size).png
Nevkládejte kód "base=yes" v neanglických stránkách
Ujistěte se, že nemáte vložený kód "base=yes" v šablonách neanglických stránek.

Přesouvání stránek ze starého překladu

U přeložených stránek, které nejsou na správném místě, postupujte podle kroků 1-4 výše. Potom zkopírujte název nové stránky (např., "Fedora Project Wiki/cs"). Klikněte na tlačítko "Přesun" v horní části staré stránky a vložte nové jméno stránky do pole "Nový název". Upravte novou stránku a přidejte kód {{autolang}} na její vrchol.