From Fedora Project Wiki

Warning.png
Tato stránka popisuje zásady projektu Fedora.
Pro stránky zásad je důležitá přesnost a přehlednost. Doporučujeme vám upravovat wiki a zlepšovat ji. Pokud byste na této stránce chtěli provést nějaké zásadní změny, použijte stránku Diskuse pro projednání těchto změn s dalšími správci wiki stránek. Toto učiňte před provedením těchto změn.
Shortcut:
FP:LANG

Krok 1: Najděte anglickou verzi stránky

Angličtina je základní jazyk pro wiki Fedora projektu, takže musí existovat anglická verze stránky, na které pracujete. (Pokud neexistuje anglická verze stránky, na které pracujete, přečtěte si část #Manipulace s překlady bez anglické verze.)

Pokud v horní části této stránky již existuje šablona jazyků, klikněte na odkaz [editovat] na pravé straně šablony jazyků a přejděte ke kroku 4; jinak pokračujte krokem 2.

Manipulace s překlady bez anglické verze

Pokud vámi vytvořená stránka nemá anglickou verzi, vytvořte novou stránku pro anglickou verzi, přidejte šablonu {{autolang}} jak popsáno výše a pak přidejte šablonu {{needs english}}. Tímto bude stránka označena potřebou anglického překladu stejně tak, jako potřebou vytvořit základní stránku.

Krok 2: Přidejte šablonu jazyka na anglickou stránku

Upravte anglickou stránku a v horní části stránky přidejte šablonu {{autolang}}:

{{autolang|base=yes}}

Kód base=yes je vyžadován pro anglickou stránku. Uložte stránku.

Krok 3: Vytvořte šablonu jazyka

Šablona {{autolang}} autolang by měla poskytnout odkaz pro nastavení jazykového pole. Kliknuím na něj se zobrazí stránka pro úpravu. Neměňte žádný obsah a stránku uložte. Pak klikněte na odkaz [editovat] na pravé straně jazykového pole.

Krok 4: Přidejte do šablony svůj jazyk

V tomto okamžiku byste měli mít otevřenou editační schránku se syntaxou šablony, která vypadá následovně:

{{lang|en|page=Base page name}}

Text mezi lang a page= je seznam jazykových kódů. Přidejte kód jazyka, který překládáte do tohoto seznamu. Použijte tento seznam, abyste určili správný kód jazyka MediaWiki.

Note.png
Udržujte seznam v abecedním pořadí
Udržujte seznam kódů jazyků v abecedním pořádku podle kódů jazyků. To znamená, že např. němčina (de) by měla přijít před angličtinu (en).

Krok 5: Spusťte novou stránku

Kliknutím na červený odkaz pro svůj jazyk spustíte novou stránku. Vložte šablonu {{autolang}} v horní části vaší stránky, takže se tam zobrazí seznam jazyků.

Stop (medium size).png
Nevkládejte kód "base=yes" v neanglických stránkách
Ujistěte se, že nemáte vložený kód "base=yes" v šablonách neanglických stránek.

Přesouvání stránek ze starého překladu

U přeložených stránek, které nejsou na správném místě, postupujte podle kroků 1-4 výše. Potom zkopírujte název nové stránky (např., "Fedora Project Wiki/cs"). Klikněte na tlačítko "Přesun" v horní části staré stránky a vložte nové jméno stránky do pole "Nový název". Upravte novou stránku a přidejte kód {{autolang}} na její vrchol.