From Fedora Project Wiki
Artwork ArtTeamProjects WikiDesign ArtTeamN1.png

O nás

Fedora Design tým je designová skupina v rámci projektu Fedory. Zajišťujeme umělecká díla, uživatelskou přívětivost a obecné designové služby projektu Fedora.

Naše současné cíle:

 • Šablony a automatizace - Tvorba šablon, standardů a automatizací, pokud je to možné, pro efektivnější a konzistentnější tvorbu uměleckých děl.
 • Zvýšené zaměření na uživatelskou přívětivost/použitelnost - Zvýšení množství projektů uživatelské přívětivosti a použitelnosti, které poskytujeme projektu Fedora a to jak efektivnějším využíváním současného času pro návrháře, tak i lepším náborem členů týmu uživatelské přívětivosti/použitelnosti a lepší dokumentací úkolů a procesů uživatelské přívětivosti/použitelnosti.
 • FLOSS Kreativní nástroj pro vzdělávání a dosah - Pokračování ve využívání svobodných a otevřených kreativních nástrojů dostupných ve Fedoře, díky nímž Fedoru tvoříme a zvýšit a zlepšit sdílení znalostí s obecnou komunitou FLOSS.
 • Jasné priority - Snažit se být více selektivní ohledně našeho zaměření na tým a nastavit jasné priority, takže věci, které jsou pro Fedoru nejdůležitější, se dělají včas a organizovaně.

Portfolio

Design webových stránek Fedory

Nová webová stránka GetFedora

Designérský tým pomohl navrhnout a spustit novou webovou stránku GetFedora pro Fedoru 21 - první vydání v rámci projektu Fedora.Next. Začalo to jednáním u bílé tabule s hlavním vedoucím projektu Fedora a skočilo to souborem nových webových stránek s tématikou Fedora.Next, které pomohou lidem pochopit směr vydávání Fedory a získání kopie nové verze jak nejjednodušeji je to možné.


Nová webová stránka Fedora Labs

Návrhářský tým poskytl nový design pro novou webovou stránku Fedora Labs, která zobrazuje cílené funkční spiny. Tyto spiny se zaměřují na konkrétní skupiny aplikací, které by určitý uživatel chtěl nainstalovat, např. design, robotika, věda atd. Tým poskytl makety a návrh internetových stránek.


Vytváření odznáčků Fedory

Fedora odznáčky je zábavná webová stránka vytvořená k ocenění přispěvatelů projektu Fedora. Designérský tým Fedory navrhne a vytvoří ikony odznáčků viditelné na profilech přispěvatelů. Příklady:

Předělání Anacondy

Členové designérského týmu pomohli předělat návrh procesu instalace/nastavení Fedory pomocí softwaru Anaconda. Jejich příspěvky zahrnovaly makety, scénáře/komiksy a testování přívětivosti. Členové jsou nadále zapojeni do vylepšení procesu a softwaru. Další podrobnosti naleznete na wiki stránkách.

Tapety pro nová vydání Fedory

Každá nová verze Fedory obdrží svěží novou výchozí tapetu. Designérský tým Fedory navrhuje, diskutuje a rozebírá nápady, které procházejí řadou dílčích úprav a změn, dokud není finální verze nové tapety hotova. Příklady:

Zdroje pro tapety

Doplňkové tapety Fedory

Každé vydání Fedory obsahuje kolekci vybraných tapet, kterými přímo přispívá komunita Fedory. Proces předložení a hodnocení tapet podléhá designérskému týmu. Všechny vybrané tapety jsou distribuovány s novým vydáním tak, aby je mohli uživatelé použít na svých počítačích.

Další informace naleznete na webu doplňkových tapet Nuancier

Archivy projektů

Starší projekty a úsilí se pravidelně přesouvají na stránku Archiv projektů.

Žádost o pomoc s návrhem

Designérský tým poskytuje tyto služby týmům Fedora, událostem Fedory, aplikacím a webovým stránkám infrastruktury Fedora a projektům, pro které je Fedora upstreamem:

Plán úkolů týmu

Náš plán pro cyklus Fedora 40 je k dispozici zde:

Setkání

Setkání na týdenní bázi

Setkáváme se jednou za dva týdny, abychom revidovali nahlášené problémy, diskutovali, dohnali práci a získali od týmu zpětnou vazbu a směr. Zastavte se a setkejte se s námi, pokud máte zájem si s naším týmem začít! Setkáváme se ve dvou různých časech, abychom mohli kvůli naší globální povaze všem týmům umožnit setkání. Chcete-li zjistit, zda-li je tento týden schůzka, zkontrolujte náš kalendář!

https://apps.fedoraproject.org/calendar/design/

Čas setkání design týmu

 • Místo: freenode.net IRC
 • Kanál: #fedora-design[?]
 • Den: Úterý
 • Čas: 17:00 UTC

Viz instrukce Jak na UTC pro převedení UTC na váš místní čas, např. 8:00 CEST

Čas setkání odznáčků Fedora

Viz instrukce Jak na UTC pro převedení UTC na váš místní čas, např. 8:00 CEST

Zápisy ze setkání

Zápisy ze setkání jsou zachyceny pomocí funkce meetingbot a lze je prohlížet prostřednictvím webu møte. Některá jednání z 2010/2011 jsou také k dispozici v archívu této wiki stránky.

Zdroje

Návody

Archivy

Přidejte se

Vždy hledáme nové členy. Připojte se k designérskému týmu a:

 • Získejte svou vlastní pandu*/mentora (*nejedná se o skutečnou živou pandu)
 • Vytvořte své portfolio prací na reálných projektech
 • Naučte se pracovat s Open Source designérskými nástroji od odborníků a už nikdy za Creative Suite neplaťte!
 • Spolupracujte s úžasnými designéry z celého světa
 • Získejte ty nejlepší odznáčky

Happypanda.png Připojte se k týmu návrhářů Fedory už nyní